Samsung pogodzi formaty?

Choi Gee-Sung, szef działu elektroniki użytkowej koncernu Samsung, zapowiedział, że w przyszłym roku firma wprowadzi na rynek odtwarzacz, obsługujący oba konkurencyjne standardy, pretendujące do miana "następcy DVD" - Blu-Ray i HD DVD.

"Najbardziej satysfakcjonowałoby nas opracowanie jednego, zunifikowanego formatu - jeśli jednak to nie nastąpi, to wprowadzimy do naszej oferty urządzenie obsługujące obydwa konkurencyjne standardy" - zapowiedział w rozmowie z dziennikarzem "Financial Times Deutschland" Choi Gee-Sung. "Oczywiście nie będzie to proste zadanie, ale mogę was zapewnić, że taki produkt trafi na rynek już w przyszłym roku" - dodał przedstawiciel Samsunga.

Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że jeszcze do niedawna Samsung popierał jedynie opracowany przez Sony format Blu-Ray - teraz okazało się, że w imię zapewnienia kompatybilności firma jest skłonna wesprzeć również jego konkurenta.

Zobacz również:

  • Załamanie rynku smartfonów w Europie - najgorszy wynik od 9 lat

Warto przypomnieć, że pod koniec sierpnia fiaskiem zakończyły się prowadzone od kilku miesięcy rozmowy grupy roboczej, której zadaniem było wypracowanie kompromisu pomiędzy firmami, promującymi technologie Blu-Ray i HD DVD. Celem rozmów było opracowanie jednego, spójnego formatu zapisu, który zastąpiłby konkurujące obecnie formaty. Firmy wspierające Blu-Ray i HD DVD nie wykluczają, że w przyszłości uda się osiągnąć porozumienie, na razie jednak zajęły się rozwijaniem własnych technologii. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "Blu-Ray vs. HD DVD - koniec rozmów?".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200