Samsung otwiera Centrum Badawczo-Rozwojowe w Krakowie

Samsung ogłosił dziś otwarcie swojego czwartego biura w Polsce. Nowa placówka Badawczo-Rozwojowa znajduje się w Krakowie. Jej celem jest zapewnianie wsparcia technologicznego dla europejskiego przemysłu sieci telekomunikacyjnych. Trzy pozostałe biura Samsunga w Polsce mieszczą się w Warszawie, Poznaniu i Łodzi.

Biuro w Krakowie skupi się na rozwoju oprogramowania infrastruktury sieciowej dla głównych operatorów telefonii komórkowej z całej Europy. Samsung chce zwiększyć swoje możliwości wspierania europejskich operatorów w rozwoju najwyższej jakości rozwiązań telekomunikacyjnych i przyspieszyć proces ekspansji swojej gałęzi zajmującej się infrastrukturą sieciową. Również w Polsce Samsung planuje zwiększyć zatrudnienie w tej dziedzinie do końca przyszłego roku oraz kontynuować wzrost organizacji w przyszłości.

"Gospodarka oparta na wiedzy, innowacyjny rozwój, to kierunki, które wyznaczono dla stolicy Małopolski już kilka lat temu i które realizowane są na linii nauka-biznes-samorząd-mieszkańcy. Ta inwestycja wskazuje, że pozycja miasta na arenie gospodarczej wzrasta, a Kraków staje się coraz bardziej atrakcyjny nie tylko jako rynek zbytu, ale przede wszystkim jako miejsce ze świetnym kapitałem intelektualnym, który przyciąga kreatywny biznes. Oczywiście ta sytuacja to w dużej mierze zasługa uczelni wyższych, które kształcą młodych i ambitnych ludzi, wyposażając ich w to co najważniejsze we współczesnym świecie – w wiedzę i odwagę w realizowaniu innowacyjnych pomysłów. Kraków nie boi się odważnych rozwiązań, jest otwarty na wyzwania – to właśnie docenił Samsung, decydując się na nasze miasto jako lokalizację dla swojego Centrum. Mam pewność, że to bardzo dobry krok dla firmy, bo Kraków to inwestycja w prestiż" – powiedział profesor Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Zobacz również:

  • W Europie powstaną dwie kolejne gigantyczne fabryki baterii samochodowych
  • Inwestycje Amazona w Polsce
  • Samsung aktualizuje smartfony, które formalnie utraciły wsparcie

"W Polsce jesteśmy obecni od 13 lat i wciąż zwiększamy liczbę pracowników: obecnie pracuje dla nas ponad 1000 wykwalifikowanych inżynierów. To, że Samsung postanowił zainwestować tak duże środki w Polsce, jest spowodowane bardzo wysokim poziomem wykształcenia technicznego i atmosferą sprzyjającą inwestycjom" – powiedział Dae-Hyun Sim, Dyrektor Zarządzający Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung Polska.

Wzrost inwestycji w działania B+R jest częścią globalnej strategii firmy. W roku 2012 Samsung Electronics zainwestował w badania i rozwój 10 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200