Samsung: nie będzie "średniego" modelu Blu-ray

Przedstawiciele koncernu Samsung poinformowali o zrezygnowaniu z planów wprowadzenia na rynek zapowiedzianego kilka miesięcy temu odtwarzacza Blu-ray BD-P2400. Urządzenie to miało pojawić się w sklepach za kilka tygodni.

Odtwarzacz Samsung BD-P2400 miał być propozycję pośrednią pomiędzy budżetowym modelem BD-P1400 a urządzeniem z wyższej półki - BD-UP5000 (łączącym funkcję odtwarzacza Blu-ray i HD DVD). Jego cena miała zawierać się w przedziale 500 - 1000 USD (takie są sugerowane ceny wymienionych powyżej odtwarzaczy koreańskiej firmy).

Rzecznik Samsunga tłumaczy, że plany wprowadzenia nowego produktu były ostatnio konsultowane z partnerami firmy - ostatecznie po konsultacjach ustalono, że lepiej będzie, jeśli koncern skupi się na odpowiednim promowaniu urządzeń już produkowanych, niż na wprowadzaniu na rynek zupełnie nowego modelu. Dlatego też zrezygnowano z produkcji BD-P2400.

Przypomnijmy: dwuformatowy odtwarzacz BD-UP5000 Samsunga ma trafić do sklepów w USA w połowie grudnia. Jego europejska premiera odbędzie się na początku 2008 r. Będzie to pierwszy odtwarzacz BD koreańskiej firmy spełniający wymagania specyfikacji Blu-ray w wersji 1.1.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200