Samsung może być pierwszą firmą oferującą tablet 5G

Korporacja zapowiedziała kilka dni temu, że wprowadzi do oferty w ciągu najbliższych kilku miesięcy nowy model swojego flagowego tabletu Galaxy Tab S6, które będzie wyposażony w interfejs 5G. Analitycy spekulują, że może to być pierwszy na rynku tablet wspierający tego typu połączenia.

Konkurujące z Samsungiem firmy mają również w planach poszerzenie oferty o tego typu tablety, ale wiele wskazuje na to iż pojawią się one rynku mniej więcej w połowie tego roku, czyli kilka miesięcy później. Tak przynajmniej wynika z informacji umieszczonej na jednym z blogów Samsunga z której wynika, że tablet Galaxy Tab S6 z technologią 5G pojawi się w jego ofercie pod koniec marca tego roku. Na początek będzie dostępny w Korei Południowej, a z czasem ma zostać wprowadzony na rynek europejski oraz w USA.

Samsung ma duże doświadczenie w tej materii biorąc pod uwagę, fakt, że w 2019 roku wyprodukował blisko 6,7 mln smartfonów wspierających połączenia 5G. Udział tej firmy w rynku smartfonów 5G wynosi obecnie prawie 54%. Teraz widać przeszedł czas na tablety 5G. Na razie nie wiadomo ile taki tablet będzie kosztować. Pewną wskazówką może być to, że Galaxy Tab S6 z technologią 4G kosztował w momencie premiery ok. 650 USD.

Zobacz również:

  • 5G będzie katalizatorem cyfrowej zmiany
  • Komputery HEDT czy stacje robocze dla biznesu - co wybrać?
  • Samsung prezentuje urządzenia dla służb porządku publicznego

Tablet 5G będzie zapewne wyposażony w podobne elementy, a więc w procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej. Prawdopodobnie będzie też posiadać wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 10,5 cala i rozdzielczości 1600 x 2560.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200