Samsung - mania wielkości

Południowokoreański koncern co jakiś czas zadziwia rynek którymś ze swoich nowych, nietypowych urządzeń elektronicznych. Ostatnimi czasy firma celuje m.in. w produkcji potężnych, kilkudziesięciocalowych telewizorów. Kolejnym przykładem tej manii wielkości jest 80-calowy telewizor plazmowy, okrzyknięty przez firmę "największym telewizorem typu PDP na świecie".

Telewizor oferuje pełną obsługę transmisji telewizyjnych wysokiej rozdzielczości, może wyświetlać obraz o proporcjach 16:9 i kontraście 2000:1. Jeżeli chodzi o przekazywanie dźwięku, telewizor moze emitować sygnały w trybie 5.1 virtual channel z przestrzennym efektem psychoakustycznym i w standardzie Dolby digital. Urządzenie wykorzystuje także silnik DNI (Digital Natural Image).

Samsung - mania wielkości

80-calowy telewizor plazmowy Samsunga (źródło: MobileMag.com)

Cena telewizora jest również astronomiczna - producent życzy sobie za niego 150 tys. dolarów.

Przypomnijmy, że w pierwszej połowie tego roku Samsung zaprezentował 82-calowy telewizor ciekłokrystaliczny (informowaliśmy o tym w osobnym tekście).

Zobacz również:

  • Samsung wyprzedził konkurencję - uruchomił produkcję chipów 3 nm
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200