Samsung kładzie nacisk na składane smartfony

Koreański producenty wierzy, że już odpowiedni czas na popularyzację składanych smartfonów.

Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek czwartej generacji składanych smartfonów z elastycznymi ekranami. W Korei Południowej trwają zaawansowane prace nad dwoma telefonami komórkowymi z linii Galaxy Z, w skład której wchodzą jedynie urządzenia z elastycznymi panelami AMOLED.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G

Źródło: samsung.com

W wakacje 2022 roku na rynku pojawią się smartfony Galaxy Z Fold 4 (smartfon, który po otwarciu zamienia się w tablet) oraz Galaxy Z Flip 4 (smartfon z obudową z klapką).

Zobacz również:

  • Samsung ma własny model AI
  • Samsung wyeliminuje największą wadę składanych smartfonów
  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu

Analitycy przekazali najnowsze estymacje dotyczące liczby egzemplarzy, które Samsung zamierza wyprodukować przed wprowadzeniem urządzeń do sprzedaży. Z udostępnionych danych wynika, że koreański producent zamierza podwoić sprzedaż swoich smartfonów z elastycznymi ekranami. W lipcu 2022 roku z taśmy produkcyjnej ma zjechać dwa razy więcej urządzeń z elastycznuiji ekranami, niż w lipcu ubiegłego roku.

Samsung spodziewa się, że konsumenci będą chętnie sięgać po nowe smartfony z elastycznymi ekranami. Bardzo możliwe, że nowe smartfony z rodziny Galaxy Z będą tańsze od swoich poprzedników. Galaxy Z Fold 3 wyceniono na co najmniej 8299 zł, a Galaxy Z Flip 3 na 4799 zł. Tym samym w dalszym ciągu mowa o flagowych smartfonach, które są droższe od konwencjonalnych modeli z płaskim panelem.

W chwili obecnej Samsung posiada największe udziały w stale rozwijającym się rynku składanych smartfonów. Producent ten jako pierwszy wprowadził do sprzedaży składane smartfony ze szklanym ekranem oraz wodoszczelną obudową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200