Samsung inwestuje w bezprzewodowe ładowanie

4 mln USD - taką kwotę zamierza zainwestować koreański koncern Samsung w PowerbyProxi, nowozelandzką firmę rozwijającą technologię umożliwiającą bezprzewodowe ładowanie kilku urządzeń jednocześnie.

Jednocześnie poinformowano, że dział Electro-Mechanics Samsunga nawiązał ścisłą współpracę z PowerbyProxi w celu opracowania i produkowania urządzeń ładujących nowej generacji. Przedstawiciele koncernu tłumaczą, że zarówno inwestycja, jak i partnerstwo z PowerbyProxi jest dowodem na to, jak poważnie firma traktuje kwestię bezprzewodowego ładowania urządzeń elektronicznych (zdaniem przedstawicieli Samsunga, jest to technologia kluczowa dla urządzeń przyszłości). 

"Z naszych obserwacji i analiz wynika, że PowerbyProxi jest liderem w dziedzinie technologii bezprzewodowego ładowania – firma może pochwalić się imponującym doświadczeniem, sukcesami i bogatym portfolio patentów" – tłumaczy Hugh Kim, szef działu Wireless Charging Development w Samsung Electro-Mechanics.

Zobacz również:

PowerbyProxi jest członkiem rady konsorcjum Wireless Power Consortium, zajmującego się tworzeniem standardów w dziedzinie bezprzewodowego ładowania. Opracowana przez firmę technologia ładowania wyróżnia się m.in. możliwością jednoczesnego ładowania wielu różnych urządzeń w tym samym czasie, niezależnie od ich ułożenia (sprzęt może znajdować się na specjalnej podkładce lub w pojemniku będącym ładowarką) oraz typu - mogą to być np. różne smartfony, ale również zabawki, słuchawki, piloty itp.

Firma nie ograniczą się wyłącznie do ładowania sprzętu mobilnego – jej rozwiązania są wdrażane m.in. w zastosowaniach przemysłowych (np. na farmach turbin wiatrowych). 


TOP 200