Samsung i Mastercard opracowują kartę biometryczną

Karta płatnicza będzie miała wbudowany skaner linii papilarnych, który zapewni dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Płatnicze karty biometryczne jeszcze w tym roku

Płatnicze karty biometryczne jeszcze w tym roku / Fot. Michal Jarmoluk, Pixabay.com

Samsung i Mastercard nawiązały współpracę. Firmy chcą stworzyć kartę płatniczą nowej generacji, która będzie wykorzystywać uwierzytelnianie biometryczne. Nowa karta zeskanuje nasz odcisk palca przed dokonaniem płatności.

Odpowiedni chipset dla karty dostarczy spółka Samsung System LSI Business. Oprócz dodania dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, znacznie silniejszej niż 4-cyfrowy kod PIN, nowa karta eliminuje także potrzebę fizycznej interakcji z terminalem płatniczym. To już od dawna jest wysoce pożądaną cechą, a obecnie - w dobie pandemii - jeszcze bardziej.

Zobacz również:

  • Samsung ma własny model AI

Zobacz: Darmowy VPN

Karta biometryczna tego rodzaju będzie również całkowicie bezużyteczna, jeśli zostanie skradziona lub gdy ją zgubimy. Co więcej, wygląda na to, że nie będziemy musieli długo czekać na jej wprowadzenie.

Biometryczne karty płatnicze jeszcze w tym roku

Samsung informuje, że nowe karty płatnicze pojawią się jeszcze w tym roku, choć początkowo tylko w Korei Południowej. Dodatkowo pierwsze partie kart zostaną przeznaczone dla klientów korporacyjnych, którzy korzystają m.in. z kart kredytowych. Później jednak trafią również do innych odbiorców i na inne rynki.

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób użytkownik będzie aktywował swoją kartę. Prawdopodobnie będzie się to jednak odbywać z użyciem aplikacji mobilnej na smartfonie.

Przy okazji zachęcamy również do lektury ostatnich tekstów z tematyki home office. Wyjaśniamy dlaczego praca zdalna ma ukryte koszty biznesowe, z których wiele firm nie zdaje sobie sprawy. A także piszemy o tym, jakiego sprzętu najczęściej brakuje telepracownikom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200