Samsung chce ułatwić drukowanie MŚP

Samsung zaprezentował usługę Cloud Print. Według zapewnień producenta ma to być panaceum na bolączki firm z sektora MŚP.

W trakcie targów CeBIT 2014 w Hanowerze Samsung zaprezentował jedno ze swoich nowych rozwiązań dla biznesu. Usługa Cloud Print ma być panaceum na bolączki firm z sektora MŚP.

Cały system ma bazować na chmurowej aplikacji Samsung Cloud Print, zdolnej obsłużyć nawet 20 drukarek. Chcąc wydrukować dokument wystarczy wybrać odpowiedni z pamięci telefonu i przesłać bezpośrednio do drukarki przy pomocy funkcji Call-To-Print.

Zobacz również:

  • 5G będzie katalizatorem cyfrowej zmiany
  • Google wchodzi do Europy ze swoją usługą drukowania zdjęć

Samsung nie zapomniał też oczywiście o systemie KNOX. Usługa Cloud Print ma być z nim w pełni kompatybilna, co w rozumieniu twórców podnosi jej bezpieczeństwo. Samsung nie zmusza jednak nikogo do zakupu KNOXa. Klienci, którzy zdecydują się na Cloud Print, nie posiadając zabezpieczeń Samsunga będą się musieli zadowolić standardowym szyfrowaniem danych.

Pełna wersja aplikacji ma zostać udostępniona użytkownikom urządzeń z Androidem w czerwcu 2014 roku. Nieco później posiadaczom gadżetów z systemem iOS. Gdzieś w planach znajduje się też wersja na Windows Phone.

Jak wynika z wypowiedzi przedstawiciela Samsunga, jeszcze w tym roku możemy się spodziewać wielu innych rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw. 2014 rok Samsung określił bowiem mianem roku SMB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200