Samsung chce spopularyzować Galaxy w firmach

Samsung udostępnił narzędzia, które mają pomóc w upowszechnieniu smartfonów i tabletów z serii Galaxy w środowisku biznesowym. Koreański koncern uruchomił program dla developerów, a także udostępnił narzędzia programistyczne oraz 1000 API, które mają ułatwić tworzenie aplikacji dla biznesu.

Przedstawiciele firmy tłumaczą, że dzięki nowościom zaoferowanym w ramach programu Solutions Exchange developerzy będą mogli podczas tworzenia swoich aplikacji wykorzystać unikalne funkcje i rozwiązania technologiczne urządzeń z serii Galaxy. Chodzi tu m.in. o rysik S-Pen, czy funkcje Air View oraz Air Gesture (śledzenie gestów i ruchu oczu).

Samsung chce, by takie aplikacje tworzone były dla urządzeń zaliczanych do grupy SAFE (Samsung for Enterprise) – czyli smartfonów Samsung Galaxy S4 oraz S3, "phabletów" Galaxy Note 2 i 3 oraz tabletów Galaxy Note. Koncern oferuje je ze znacznie zmodyfikowanym systemem Android OS, do którego wprowadzono funkcje związane z zabezpieczeniem i zarządzaniem informacjami i sprzętem w firmie. 

Zobacz również:

  • Samsung aktualizuje smartfony, które formalnie utraciły wsparcie
  • Dla tych funkcji firmy powinny zaktualizować iPhone'y do iOS 16
  • Samsung pozostanie jednak przy Google jako domyślnej wyszukiwarce

Koncern zapowiada też, że zamierza ściśle współpracować z firmami, które zechcą zaimplementować w swoich aplikacjach obsługę specyficznych rozwiązań technologicznych jego sprzętu – Samsung oferuje m.in. wsparcie w zakresie zidentyfikowania możliwości wykorzystania poszczególnych funkcji w aplikacji oraz przy wdrażaniu. 

Więcej informacji o projekcie Solutions Exchange można znaleźć na stronie Samsunga.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200