Samsung chce podwoić liczbę pracowników w Warszawie

Zasilą oni Centrum Mobilnych Technologii, które działa od sierpnia 2007 r. Jest głównym centrum rozwojowym w Europie i jednym z trzech - obok Chin i Indii - tego typu jednostek badawczo-rozwojowych firmy Samsung na świecie. Teraz zostało przeniesione do nowej, większej siedziby.

Obecnie Centrum zatrudnia 100 osób pracujących nad testami i rozwojem oprogramowania dla telefonów komórkowych oraz dostosowywaniu go do potrzeb różnych rynków. Do końca 2008 r. warszawskie Centrum planuje podwoić liczbę pracowników.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych dziesięciu miesięcy pracy Centrum. Polska jest najlepszym miejscem dla prac badawczo-rozwojowych Samsunga w zakresie telefonii komórkowej w Europie. Udało nam się zatrudnić wysokiej klasy specjalistów" - powiedział Young Ki Byun, dyrektor generalny Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsunga w Polsce. "W tym roku skoncentrujemy się na dalszym rozwoju kadry i infrastruktury, co wzmocni pozycję warszawskiego Centrum w sieci jednostek badawczych naszej firmy" - dodaje.

Od 2000 r. w Warszawie działa również centrum rozwojowe Samsunga zajmujące się tworzeniem oprogramowania do odbiorników telewizji cyfrowej zgodnych ze standardami DVB (Digital Video Broadcasting).

Źródło - Samsung


TOP 200