Samsung Galaxy S23 z rekordem przedsprzedaży

Pomimo wysokich cen i niewielkich zmian względem poprzedników, na rodzimym rynku pobito rekord liczby zamówień w przedsprzedaży.

Na początku lutego 2023 roku firma Samsung zaprezentowała swoje najnowsze flagowe smartfony z rodziny Galaxy S na 2023 rok. Już trzeci rok z rzędu urządzenia są ewolucją poprzednich modeli. W tym roku główną nowością jest procesor Qualcomm Snapdragon w każdym modelu oraz minimalnie przeprojektowany design.

Rodzina Galaxy S23
Źródło: samsung.com

Rodzina Galaxy S23

Źródło: samsung.com

Pomimo niewielkich zmian recenzenci docenili najnowsze modele za wysoki stopień dopracowania oraz bardzo dobre oprogramowanie. Wyższą wydajność, dłuższe czasy pracy na baterii oraz ulepszone aparaty zostały docenione również przez konsumentów.

Zobacz również:

  • Samsung Electronics stoi w obliczu pierwszego strajku pracowników w swojej 55-letniej historii
  • Galaxy AI trafi nawet na 3 letnie flagowce Samsunga
  • Samsung Galaxy S23 również otrzyma funkcje AI

Samsung pochwalił się właśnie pobiciem rekordu liczby zamówień w ramach przedsprzedaży na rodzimym - koreańskim rynki.

Według raportów z Korei Południowej firma Samsung otrzymała ponad 1,09 miliona zamówień przedpremierowych na modele z rodziny Galaxy S23, które zostały zebrane w ciągu zaledwie 7 dni.

Co ciekawe najpopularniejszym modelem jest najdroższe urządzenie z serii - model Galaxy S23 Ultra będący duchowym następcom serii Galaxy Note. Urządzenie, które w Polsce kosztuje minimum 6799 zł został sprzedany w ponad 650 tysiącach egzemplarzy, co stanowi 60% wszystkich zamówień. Na drugim miejscu znajduje się bazowy, kompaktowy Galaxy S23 z ekranem o przekątnej 6,1 cala. Zdecydowało się na niego 23% kupujących. Na ostatnim miejscu jest Galaxy S23+.

W zeszłym roku seria Galaxy S22 w przedsprzedaży osiągnęła 1,01 miliona zamówień.

Samsung przewiduje, że sprzedaż modeli z rodziny Galaxy S23 będzie o 10% wyższa, niż w przypadku ubiegłorocznych modeli Galaxy S22.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200