Samsung Galaxy AI będzie darmowe do końca przyszłego roku

Samsung jest jedną z pierwszych firm, która wprowadziła narzędzia AI do smartfonów. Producent przypomina, że usługa jest darmowa przez ograniczony okres czasu.

Samsung w styczniu 2024 roku zaprezentował najnowsze flagowe smartfony z rodziny Galaxy S24. Największą nowością w tegorocznej gamie Galaxy S jest Galaxy AI - pakiet funkcji powiązanych z nakładką One UI, które wykorzystują funkcje sztucznej inteligencji. Znajdziemy wśród nich między innymi transkrypcje rozmów na żywo, wycinanie obiektów ze zdjęć czy funkcję Circle to Search (zakreśl, aby wyszukać w sieci), która pozwala znajdować produkty w wyszukiwarce Google na podstawie obrazów.

Rozwiązania Galaxy AI na smartfonach Samsunga
Źródło: samsung.com

Rozwiązania Galaxy AI na smartfonach Samsunga

Źródło: samsung.com

Rozwiązania wchodzące w skład Galaxy AI stopniowo trafiły do starszych flagowych modeli smartfonów, a ostatnimi czasy otrzymały je również zegarki z rodziny Galaxy Watch.

Zobacz również:

  • Pierścionek Galaxy Ring może być droższy, niż sądziliśmy
  • One UI 6 z Galaxy AI zmierza na popularne zegarki Samsunga
  • Chiny liderem pod względem używania GenAI w firmach

Z okazji nadchodzącej premiery składanych smartfonów z rodziny Galaxy Z szóstej generacji, Samsung przypomina, że rozwiązania Galaxy AI są bezpłatne jedynie przez pewien okres czasu.

Rozwiązania Galaxy AI pozostaną bezpłatne do końca 2025 roku. Po upływie tego okresu czasu firma Samsung wprowadzi stosowne subskrypcje odblokowujące funkcje Galaxy AI.

Aktualnie nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądać dostęp do Galaxy AI w 2026 roku. Wiele zależy zapewne od konkurencji i sposobu udostępniania Apple Intelligence. Możliwe, że Samsung przedłuży okres darmowego wsparcia lub zaoferuje część funkcji za darmo, a bardziej rozbudowane narzędzia staną się płatne. Rozwiązania Galaxy AI prawdopodobnie będą bezpłatne przez 2 lata na nowych smartfonach - podobnie jak rozwiązanie satelitarnego wzywania pomocy w modelach iPhone 14 i nowszych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200