Salesforce przejmuje firmę Slack

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Salesforce przymierza się do zakupu firmy Slack. Okazuje się iż to nie były to spekulacje pozbawione podstaw, gdyż wczoraj firma Slack ogłosiła oficjalnie, że transakcja taka została przez obie strony zaaprobowana.

Slack

Jest to tym samym największe przejęcie firmy Salesforce w jej historii, a transakcja ta będzie ją kosztować gigantyczną kwotę 27,7 mld USD. Nieoficjalnie wiadomo już, że płatność będzie realizowana zarówno w gotówce, jak i w postaci udziałów.

W ostatnich latach jest to już trzecia tak duża akwizycja zrealizowana przez Salesforce. W zeszłym roku Salesforce przejął firmę Tableau za ponad 15 mld USD, a rok wcześniej kupił za 6,5 mld USD firmę MuleSoft.

Zobacz również:

  • SECaaS - czym charakteryzuje się Security as a Service?
  • 7 sposobów na podtrzymanie komunikacji i poczucia wspólnoty w zespołach zdalnych i hybrydowych

W opinii analityków dzięki temu przejęciu Salesforce wejdzie w posiadanie solidnej platformy komunikacyjnej klasy „enterprise”, którą będzie mógł integrować z wieloma własnymi usługami. Bo chociaż Salesforce ma już w ofercie własne rozwiązania tego typu (takie jak Chatter czy Quip), to żadne z nich nie cieszy się takim wzięciem, jak platforma komunikacyjna opracowana przez firmę Slack.

Porozumienie przewiduje, że po sfinalizowaniu transakcji Slack stanie się jedną z jednostek operacyjnych wchodzących w skład firmy Salesforce, którą będzie zarządzać obecny CEO firmy Slack.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200