Salesforce chce stworzyć w Polsce przez najbliższe cztery lata ponad 4 tys. nowych miejsc pracy

Salesforce (dostawca systemów CRM), ogłosił dzisiaj wyniki nowego badania przeprowadzonego przez firmę analityczną IDC. Wynika z niego, że w okresie od 2019 do 2024 roku Salesforce wraz z ekosystemem partnerów jej platformy uzyska w Polsce ponad 1,5 mld USD przychodów z nowych kontraktów. Firma chce też stworzyć w tym samym czasie w naszym kraju ponad 4 tys. nowych miejsc pracy.

CRM

Badanie wskazuje również, że Salesforce generuje korzyści dla jej partnerów, którzy do 2024 r. będą zarabiać 5,80 USD na każdym dolarze jej przychodów. Jako że firmy i instytucje opłacające abonament za korzystanie z chmury obliczeniowej kupują także inne, komplementarne produkty i usługi, cały ekosystem Salesforce w Polsce był w 2019 r. 4,3 razy większy od samej firmy Salesforce. Do 2024 r. wskaźnik ten wzrośnie do 6,3

Wzrost ten jest napędzany przez usługi chmury obliczeniowej, dzięki którym rozwija się wiele innych technologii, w tym łączność mobilna, media społecznościowe, Internet rzeczy (IoT) i sztuczna inteligencja (AI). Według IDC do 2024 r. prawie 50 proc. wydatków na oprogramowanie do przetwarzania danych w chmurze będzie powiązane z transformacją cyfrową, odpowiadając za prawie połowę wpływów ze sprzedaży oprogramowania.

Zobacz również:

  • Sustainability. Nie pytaj: „po co?”, tylko „jak”?
  • Inwestycje w technologie cyfrowe priorytetem dla CFO

Światowe nakłady na przetwarzanie danych w chmurze do 2024 r. będą rosły o 19 procent rocznie, z 179 mld USD w 2019 r. do 418 mld USD w 2024 r. Motorem napędowym korzyści ekonomicznych w Polsce jest wzrost popularności przetwarzania danych w chmurze w tempie 18 procent, z 256 mln USD w 2018 r. do 698 mln USD w 2024 r. W tym samym okresie wydatki na oprogramowanie niezwiązane z chmurą będą rosły w tempie zaledwie 1 procentowym.

"Oczekujemy, że cyfrowy wzrost gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy w Polsce będą miały silny wpływ na usługi finansowe, produkcję, handel detaliczny, media, opiekę zdrowotną, naukę oraz sektor publiczny", mówi Krzysztof Augystynowicz, Regional Sales Director CEE Commercial Business Unit w Salesforce. I dodaje, "Cyfrowa transformacja w Polsce pomaga przetrwać obecną pandemię koronawirusa COVID-19 i wspiera długoterminowe bezpieczeństwo ekonomiczne".

Pełna wersja raportu “The Salesforce Economy in the Next Six Years” dostępna jest tutaj.

Źródło: Salesforce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200