Sage Symfonia przejmuje udziały w Datev Symfonia

Sage Symfonia, spółka powstała po zakupie od firmy Matrix.pl zespołu zajmującego się rozwojem pakietu Symfonia, przejęła od Matrix.pl 50% udziałów w Datev Symfonia - spółce założonej wspólnie z Datev AG.

Reszta udziałów pozostaje w rękach niemieckiego dostawcy oprogramowania i usług informatycznych dla doradców podatkowych, biegłych rewidentów i adwokatów. "Przejęcie udziałów w Datev Symfonii jest logicznym następstwem umowy podpisanej w zeszłym roku przez Sage Group i Matrix.pl. Sfinalizowanie tej transakcji pozwoli na ekspansję skierowaną do segmentu rynku doradców podatkowych i audytorów. To także perspektywa współpracy między dwoma międzynarodowymi korporacjami informatycznymi Sage Group i Datev AG na polskim rynku. Kooperacja obu koncernów będzie ciekawym przykładem zmian w obszarze IT zachodzących na świecie" - komentuje Elwira Sokołowska, prezes Sage Symfonia.

Wartość zawartej transakcji pozostaje nieznana.

Zobacz również:

  • Cloud Planet przechodzi w ręce spółki Symfonia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200