Sabre zatrudnia w Krakowie

Krakowski oddział Sabre Holding, amerykańskiego dostawcy rozwiązań dla branży turystycznej i lotniczej, chce zatrudnić kilkudziesięciu programistów. W polskim oddziale firmy, otwartym przed czterema laty, pracuje obecnie 55 osób. Do końca 2004 r. zatrudnienie wzrośnie do 100.

Krakowski oddział Sabre Holding, amerykańskiego dostawcy rozwiązań dla branży turystycznej i lotniczej, chce zatrudnić kilkudziesięciu programistów. W polskim oddziale firmy, otwartym przed czterema laty, pracuje obecnie 55 osób. Do końca 2004 r. zatrudnienie wzrośnie do 100.

Koncern poszukuje przede wszystkim osób biegłych w programowaniu w językach C++ i Java. "Kraków, który posiada znakomite zaplecze akademickie, jest doskonałym miejscem do znalezienia uzdolnionych technicznie pracowników" - tłumaczy Peggy Rosenthal, dyrektor generalny Sabre Polska. Firma nawiązała współpracę z krakowskimi uczelniami. Na praktyki do Sabre Polska trafiają studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kraków jest drugim po amerykańskim Dallas ośrodkiem rozwoju oprogramowania Sabre Holding. Do tego koncernu należą takie spółki, jak Sabre Airline Solutions (zajmująca się tworzeniem rozwiązań wspomagających pracę linii lotniczych), Sabre Travel Network (zarządzająca siecią wymiany danych między agencjami i przewoźnikami) i Travelocity (najpopularniejszy na świecie serwis rezerwacji turystycznej).

Najsłynniejszym produktem Sabre jest AirFlite Profit Manager - system do optymalizacji rozkładu lotów pod kątem zapełnienia samolotów. Firma zaprezentowała niedawno nowy produkt Interline e-Ticketing System. Rozwiązanie to służy do wymiany informacji na temat pasażerów pomiędzy liniami lotniczymi. Umożliwia ono wystawianie elektronicznego biletu dla pasażerów lecących z wieloma międzylądowaniami na pokładzie samolotów różnych przewoźników.

W najbliższych tygodniach Sabre Holding rozpoczyna wielki projekt migracyjny. Po 25 latach firma chce wymienić oprogramowanie zarządzające skomplikowanym systemem CRS (Customer Reservation System) pracującym na komputerze mainframe. CRS jest wykorzystywany przez linie lotnicze na całym świecie i przetwarza dziennie więcej transakcji niż systemy nowojorskiej giełdy. Nowy CRS będzie przynajmniej w części oparty na rozwiązaniach open source. Prawdopodobnie do tego projektu zostaną zatrudnieni programiści m.in. z Polski.

Praca z Zachodu

Zatrudnienie w polskich centrach badawczo-rozwojowych zachodnich firm:

  • 300 osób Siemens (Wrocław)

  • 280 osób Motorola (Kraków)

  • 200 osób Intel (Gdańsk)

  • 125 osób Lucent Technology (Bydgoszcz)

  • 100 osób Sabre (Kraków)
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200