Sabre Holding kupuje polską spółkę

Inwestorem branżowym wrocławskiej spółki Elektroniczne Systemy Sprzedaży został Sabre Travel Network.

Inwestorem branżowym wrocławskiej spółki Elektroniczne Systemy Sprzedaży został Sabre Travel Network.

Andrzej Kubicz, kierujący krakowskim ośrodkiem Sabre Holdings

Andrzej Kubicz, kierujący krakowskim ośrodkiem Sabre Holdings

Ta należąca do holdingu Sabre spółka kupiła 40% udziałów w ESS. Szczegółów finansowych nie ujawniono. "Pozyskane od inwestora pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój naszych produktów" - mówi Tomasz Berdowski, prezes zarządu ESS. Niebawem wrocławska firma połączy swój system z należącą do Sabre Holdings platformą do rezerwacji i wynajmu samochodów - holidayautos.com. Niewykluczone, że Sabre zwiększy swoje udziały w ESS.

Firma ESS jest m.in. dostawcą systemu rezerwacyjnego Merlin.x. W 2006 r. za jego pośrednictwem zawarto ok. 300 tys. rezerwacji o wartości kilku milionów złotych. ESS pobiera prowizję od każdej zawartej transakcji w punkcie sprzedaży wycieczek, który korzysta z jej systemu w modelu ASP.

Dla Sabre inwestycja w ESS to krok w dalszej ekspansji na rynku polskim i Europie Środkowo-Wschodniej, zwiększenie zasięgu sieci dystrybucyjnej GDS i wejście w segment detalicznej turystyki wypoczynkowej. Spółka poszukuje obecnie menedżera, który zajmie się rozwijaniem biznesu Sabre w naszym regionie Europy. Powstanie także ośrodek treningowy, w którym spółka zamierza szkolić klientów, a także uruchomi centrum wsparcia technicznego. "Kraków stanie się centralą firmy na nasz region" - zapowiada Andrzej Kubicz, kierujący krakowskim ośrodkiem Sabre Holdings.

Od 2000 r. działa w Krakowie centrum rozwoju oprogramowania Sabre Holdings. Zatrudnia obecnie blisko 400 osób. "Zamierzamy do końca 2007 r.zwiększyć zatrudnienie w naszym krakowskim centrum o kolejne 100 osób" - deklaruje Andrzej Kubicz.


TOP 200