SUSE przejmuje NeuVector – chce w ten sposób wzmocnić bezpieczeństwo kontenerów

Spółka SUSE (dostawca rozwiązań open source dla biznesu) poinformowała dzisiaj o przejęciu firmy NeuVector, która tworzy narzędzia gwarantujące bezpieczeństwo kontenerom i zasobom DevOps, oraz pomaga zapewnić zgodność z przepisami w przypadku zastosowań produkcyjnych.

Foto: Oleg Magni/Pexels

Firma NeuVector została założona w 2015 roku i ma swoją centralę w San Jose (USA). Łączna wartość transakcji wynosi 130 mln USD, z czego 101 mln USD zostanie pokryte gotówką z obecnych sald gotówkowych SUSE, a 29 mln USD poprzez emisję 695 853 nowych akcji. SUSE oczekuje, że rozszerzona oferta przyspieszy decyzje zakupowe klientów SUSE i otworzy nowe możliwości sprzedaży

Mając już pozytywne doświadczenia z integracji firm SUSE i Rancher, spółka liczy na możliwość uzyskania dodatkowych przychodów ze sprzedaży do obecnych klientów SUSE, jak to miało miejsce w przypadku oprogramowania Rancher. SUSE oczekuje, że rozszerzona oferta przyspieszy decyzje zakupowe klientów SUSE i otworzy nowe możliwości sprzedaży.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware
  • SUSE opuszcza giełdę i będzie prywatną firmą

SUSE zapowiada, że zamierza w pełni zintegrować rozwiązania NeuVector z oprogramowaniem SUSE Rancher, swoją platformą do zarządzania kontenerami. Zgodnie ze swoim zobowiązaniem do dostarczania otwartych, interoperacyjnych rozwiązań, SUSE udostępni platformę NeuVector na zasadach open source.

Przejęcie NeuVector przez SUSE jest zgodne ze strategią i celami zakomunikowanymi podczas niedawnej oferty publicznej firmy SUSE, która zakłada wykorzystanie dostępu do rynków kapitałowych w celu sfinansowania przejęć typu "tuck-in", polegających na dodaniu komplementarnych technologii w celu stworzenia wartości dodanej dla klientów i partnerów SUSE.

„To naprawdę świetny moment, by dołączyć do firmy SUSE, która w ostatnich latach rosła w siłę" - powiedział Fei Huang, współzałożyciel NeuVector. I dodaje, „Obserwujemy wzrost liczby klientów działających w modelu „zero zaufania”, którzy postrzegają oprogramowanie SUSE jako naturalne rozwiązanie pomagające im chronić wdrożenia i posiadaną infrastrukturę. W połączeniu z wyjątkowymi możliwościami rozwiązań SUSE Rancher, oferującymi pełne zarządzanie wszystkimi dystrybucjami Kubernetesa w dowolnym środowisku, nasi wspólni klienci będą mogli teraz zabezpieczyć rozwój swoich skonteneryzowanych aplikacji uruchamianych we własnym centrum danych, na brzegu sieci lub w chmurze”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200