SUSE Cloud 4 już dostępny

SUSE poinformował o udostępnieniu oprogramowania SUSE Cloud 4 - najnowszej wersji dystrybucji OpenStack, za pomocą której tworzy się prywatne chmury IaaS (Infrastructure-as-a-Service). Oprogramowanie zbudowano w oparciu o najświeższe wydanie OpenStack (Icehouse) oraz dołożono pełną obsługę systemów rozproszonej pamięci masowej Ceph.

SUSE informuje, że SUSE Cloud 4 obsługuje ulepszone mechanizmy wirtualizacji VMware i w stosunku do poprzednich wersji wyróżnia się większą skalowalnością, automatyzacją i dyspozycyjnością, pozwalając firmom tworzyć prywatne chmury oparte na otwartych standardach. SUSE Cloud obsługuje środowiska chmurowe z wieloma hipernadzorcami, a lista obsługiwanych hipernadzorców obejmuje KVM, Xen, Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere.

Pakiet instalacyjny SUSE Cloud umożliwia firmom automatyczne konfigurowanie i wdrażanie klastrów Ceph, które umożliwiają udostępnianie pamięci blokowej na poziomie maszyny wirtualnej.

Zobacz również:

  • 12 darmowych narzędzi do projektowania, tworzenia i testowania interfejsów API
  • SUSE ma pierwszego partnera Platinum w Polsce

SUSE Cloud wyposażono w mechanizmy obsługi baz danych, równoważenia obciążeń i FaaS (Firewall-as-a-Service). Oprócz tego SUSE Cloud usprawnia skalowalność aplikacji dzięki ściślejszej integracji usług aranżacji, automatyzujących sterowanie i koordynację wielu maszyn wirtualnych w oparciu o zestaw gotowych szablonów oraz pozostałych usług realizowanych w chmurze, takich jak przetwarzanie, przechowywanie danych i obsługa sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200