STORMSHIELD wprowadził do swoich urządzeń UTM technologię sandboxingu

Funkcjonalność nosi nazwę Breach Fighter i pozwala analizować plików w odizolowanym środowisku, poza siecią firmową. Informacja o tym, że plik stanowi zagrożenie dla sieci firmowej, trafia wtedy do wszystkich urządzeń UTM firmy STORMSHIELD, które mają aktywną wspomnianą funkcję.

Nowa funkcja nosi nazwę Breach Fighter. Ochrona, jaką zapewnia rozwiązanie, odbywa się poprzez analizę nieznanych obiektów w odizolowanym środowisku zlokalizowanym w chmurze. Usługa umożliwia sprawdzanie danych przesyłanych za pośrednictwem protokołów: HTTP(s), FTP(s), SMTP(s) oraz POP3(s).

Wszystkie dane uzyskane w procesie analizy trafiają do urządzeń STORMSHIELD z aktywną funkcją Breach Fighter. Dzięki temu funkcja ta stanowi skuteczne zabezpieczenie przed atakami APT oraz infekcjami nowych niezidentyfikowanych dotąd typów zagrożeń, w tym najnowszych odmian zagrożeń szyfrujących.

Usługa Breach Fighter dostępna jest w modelach rozwiązań STORMSHIELD od SN500 do SN6000. Opcję tę można aktywować również w starszych modelach tego producenta, tj. urządzeniach NETASQ od wersji U150S do U800S oraz modelach NG1000 i NG5000.

Funkcja wykorzystuje do swojego działania zaufane europejskie centra danych, spełniające surowe wymogi prawne bezpieczeństwa danych. Za dystrybucję rozwiązań tej firmy w Polsce odpowiada DAGMA Biuro Bezpieczeństwa IT. Więcej informacji nt. tego rozwiązania można znaleźć na tej stronie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200