STGroup złożyło wniosek o upadłość

Wczoraj firma złożyła w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu wniosek o ogłoszenie upadłości. W ocenie zarządu, "spółka utraciła możliwość regulowania zobowiązań, a wartość majątku po dokonaniu dodatkowych rezerw nie wystarcza na pokrycie wszystkich zobowiązań".

Wczoraj (15 października) firma złożyła w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu wniosek o ogłoszenie upadłości. W ocenie zarządu, "spółka utraciła możliwość regulowania zobowiązań, a wartość majątku po dokonaniu dodatkowych rezerw nie wystarcza na pokrycie wszystkich zobowiązań".

"Podjęte przez spółkę działania w kierunku uzdrowienia sytuacji finansowej na dzień dzisiejszy nie przyniosły efektu. Natomiast prowadzone od kilku miesięcy negocjacje nie doprowadził do pozyskania inwestora strategicznego" - twierdzą przedstawiciele spółki w oficjalnym komunikacie. "Przy braku odpowiedzi głównych akcjonariuszy w sprawie możliwości ich zaangażowania kapitałowego w proces restrukturyzacji i braku akceptacji przez głównego wierzyciela spółki planu restrukturyzacji zadłużenia oraz przy stale pogarszającej się sytuacji płatniczej, zarząd ocenił, że spółka wyczerpała możliwości prowadzenia dalszej działalności operacyjnej" - dodają.

***

<B>Bankructwa firm dystrybucyjnych</B>

<B>2000 r.</B> - TCH Components, Cadena Systems, Tornado 2000

<B>2001 r.</B> - Forlans, STGroup


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200