STGroup potrzebuje zmian

Zarząd firmy zdecydował się na obranie nowej strategii działania, powiązanej z restrukturyzacją spółki i grupy kapitałowej.

STGroup SA przyjęła plan restrukturyzacji, mający na celu przywrócenie rentowności spółce i całej grupie kapitałowej. Od kwietnia do czerwca br. grupa odnotowała stratę w wysokości 15,7 mln zł. Pierwszy kwartał 2001 r. zakończył się zyskiem, ale już wtedy był on cztery razy mniejszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W lipcu Compaq zrezygnował ze współpracy dystrybucyjnej z STGroup.

<b>Dystrybucja plus usługi</b>

Kierownictwo firmy opracowało nową strategię działania, której podstawą będzie koncentracja na dystrybucji zaawansowanych rozwiązań technologicznych uzupełnianych wieloma usługami dodanymi, realizowanymi za pomocą spółek zależnych. Firma zamierza zacieśnić współpracę z tymi podmiotami i udzielać im większego wsparcia marketingowego.

Zobacz również:

  • Data storytelling jako kluczowa umiejętność w podejmowaniu decyzji opartych na danych
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

<b>Powstanie STG Services</b>

Znaczącą rolę w grupie obejmie spółka STG Capital, która już kontroluje Soft-tronik Education Center oraz RepairMaintenace Service sp. z o.o. STG Capital będzie koordynować działania grupy w zakresie rozwoju usług konsultingowych, szkoleniowych, serwisowych i instalacyjnych. Docelowo STG Capital zmieni nazwę na STG Services. Spółka ta wejdzie w posiadanie udziałów w firmach związanych z Internetem - Voyager.com sp. z o.o., Spin sp. z o.o. oraz Internet Idea SA, sprawującej kontrolę nad portalem internetowym YoYo.pl. Zmiany więc mają polegać na skupieniu STGroup na działalności dystrybucyjnej przy jednoczesnym poszerzeniu kompetencji i oferty usługowej spółek zależnych. STGroup zamierza także pozyskać inwestora.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200