STGroup: coraz większe kłopoty

Amerbank, zaniepokojony kondycją finansową wrocławskiej spółki, żąda od STGroup natychmiastowego wykupienia weksli na kwotę 5 mln zł. Bank skłonny jest podjąć negocjację dotyczące restrukturyzacji zadłużenia firmy, jeśli to samo uczynią inni wierzyciele spółki.

Zarząd spółki poinformował, iż firma otrzymała od Banku Amerykańskiego w Polsce SA wezwanie do natychmiastowego wykupu części weksli o wartości 5 mln zł. AmerBank nakazał STGroup wykup papierów w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ogólna wartość objętych przez Amerbank komercyjnych weksli wynosi 15 mln zł.

Na początku października STGroup ogłosił wprowadzenie dla swoich wierzycieli planu restrukturyzacji zadłużenia, gdyż dotychczasowe negocjacje toczone z potencjalnymi inwestorami nie przyniosły pożądanych efektów. Pod koniec września Bank Handlowy wezwał spółkę do spłaty udzielonego kredytu w wysokości około 19,8 mln złotych. AmerBank zażądał wykupu weksli widząc w jakiej sytuacji rynkowej znajduje się obecnie STGroup. Jednocześnie bank zapewnił, że przystąpi do rozmów w kwestii programu naprawczego i restrukturyzacji zobowiązań, jeśli wraz z STGroup do rozmów przystąpią pozostali wierzyciele.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200