SSL VPN Blue Coat serii RA

Veracomp wprowadza na rynek nowe produkty SSL VPN Blue Coat. Urządzenia z nowej serii RA (Remote Access) służą do zabezpieczenia zdalnych połączeń z siecią korporacyjną.

Urządzenia Blue Coat RA wykorzystują technologię Connector, która nie wymagana instalacji dodatkowej, zabezpieczającej aplikacji klienckiej. Blue Coat RA zapewniają zdalny dostęp dla osób uprawnionych w trybie na żądanie oraz dostęp do dowolnej aplikacji TCP i UDP w sieci firmy.

Blue Coat RA chronią przed kradzieżą i wyciekiem poufnych informacji z firmy przez urządzenia zdalne. Urządzenia wykrywają i blokują rejestratory klawiatury, wykorzystując do tego celu metody analizy heurystycznej. Zabezpieczają również operacje, które mogą być związane z ryzykiem utraty danych np. polecenia drukowania, zapisu, czy zrzutu ekranu. Urządzenia RA szyfrują też wszystkie informacje przechowywane w przeglądarce internetowej, w tym pliki typu cache, cookies i temp oraz usuwają je zgodnie z algorytmem DoD 5220.22.

Blue Coat RA kontrolują także parametry hosta i sprawdzają jego status przed wyrażeniem zgody na zdalne połączenie z urządzeniem końcowym. Sprawdzają ustawienia zapory ogniowej na stacji klienckiej, stan aktualizacji programu antywirusowego i dostępność łatek dla systemu operacyjnego. Kontrola przeprowadzana jest zgodnie z polityką bezpieczeństwa dla urządzeń zdalnych pracujacych w trybie SSL VPN.

Dostępne są modele Blue Coat RA510 oraz BlueCoat RA810-A i RA810-B. Ich ceny zaczynają się od 5000 USD.