SPEED IT: na styku strategii, architektury Agile i DevOps

Zakład Zarządzania Informatyką SGH, kierowany przez prof. Andrzeja Sobczaka, uruchomił inicjatywę „SPEED IT”. Ma ona popularyzować dobre wzorce w zakresie strategii przebudowy i doskonalenia modeli działania organizacji IT.

W czwartek 19 listopada odbędzie się na terenie kampusu SGH pierwsze, całodniowe spotkanie realizowane w ramach tej inicjatywy. Jest ono zatytułowane „Forum SPEED IT. W poszukiwaniu efektów synergii pomiędzy strategią IT, portfelem projektów, architekturą i Agile/DevOps”. Podczas tego wydarzenia wystąpią prelegenci z takich przedsiębiorstw jak LuxMed, Credit Agricole, Avon Cosmetics, PKO BP, BZK WBK, Poczta Polska, mBank, TVN, ING Bank, PLL LOT, AXA Polska, DreamLab, Raiffeisen Bank, Orange.

Podczas Forum SPEED IT poruszone zostaną trzy obszary zagadnień:

• Strategia IT i transformacja organizacji IT (w kierunku bi-modalnego IT, ale nie tylko)

• Zarządzanie portfelem przedsięwzięć i architekturą korporacyjną/IT

• Zwinna organizacja IT (Agile oraz DevOps).

Uczestnicy Forum będą starali się odpowiedzieć m.in. na takie pytania:

• Czy i jak pisać strategię IT w obecnych czasach; czy powinna się ona nazywać dalej strategią „IT” i jak w jaki sposób odpowiadać w niej na potrzeby biznesu?

• Jak wdrożyć IT dwóch prędkości, nie tylko u operatora telekomunikacyjnego, ale tak regulowanej branży jaką jest bankowość?

• Jaka powinna być „architektura” organizacji IT i jak dokonać jej transformacji?

• Czy i w jaki sposób połączyć Agile/DevOps z tradycyjnymi metodami rozwoju oprogramowania i zarządzaniem dostawcami?

• Czy zarządzanie portfelem projektów powinno być po stronie IT, a jeżeli nie – to jak włączyć do tego podejście architektoniczne i procesy wytwórcze?

• Jak przekonać organizację, że warto połączyć różne podejścia zarządcze w obszarze IT?

Forum zaczyna się o godzinie 9.00 (od 8.30 czynna jest rejestracja). Sesje zakończą ok 16.30. Po nich przewidziane są trzy równoległe jednogodzinne warsztaty: o podpisywaniu umów na projekty Agile, przełamywaniu trudności w komunikacji między IT a biznesem oraz o tworzeniu użytecznej architektury korporacyjnej. Pomiędzy sesjami przewidziane są przerwy kawowe oraz lunch.

Do współpracy w przygotowaniu spotkania prof. Andrzej Sobczak zaprosił Roberta Fedorowicza, kierownika zespołu ds. architektury w TVN S.A.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Forum SPEED IT osoby odpowiedzialne za nadzorowanie lub bezpośrednie kierowanie działami IT w polskich organizacjach, a także głównych architektów, głównych analityków biznesowych, koordynatorów portfeli projektów i programów, Scrum Masterów oraz prowadzących programy transformacyjne IT. Mile witani są również przedstawiciele części biznesowych organizacji (np. product managerowie, pracownicy działu strategii, osoby odpowiedzialne za zmiany biznesowe, itp.) – jako naturalni odbiorcy (a często współkreatorzy) rozwiązań IT.

Computerworld został patronem tego wydarzenia.

Pełny program spotkania, sylwetki prelegentów i formularz rejestracyjny są dostępne pod adresem forumspeedit.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200