SP3 dla Windows XP opóźniony

Trzeci pakiet uaktualnień i poprawek dla systemu Windows XP (czyli Service Pack 3) udostępniony zostanie najwcześniej w 2008 r. - zdecydował Microsoft. Przesunięcie terminu premiery związane jest najprawdopodobniej z przedłużaniem się prac nad systemem Windows Vista.

Z informacji opublikowanej w serwisie Microsoftu wynika, że premiery Service Packa 3 dla Windows XP należy się spodziewać w pierwszej połowie 2008 r. Według wcześniejszych deklaracji przedstawicieli koncernu, SP3 miał się pojawić w drugiej połowie przyszłego roku.

Koncern nie podał przyczyny przesunięcia terminu udostępniania SP3 - warto jednak przypomnieć, iż z wcześniejszych deklaracji przedstawicieli firmy wynikało, że opóźnienia w pracach nad następcą Windows XP - czyli systemem Windows Vista - mogą bezpośrednio wpływać na tempo prac nad SP3. Wydaje się, że właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia - wszak data premiery Visty była w ostatnich miesiącach kilkakrotnie przesuwana.

Przypomnijmy, że poprzedni pakiet uaktualnień i poprawek dla Windows XP - Service Pack 2 - udostępniony został w sierpniu 2004 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200