SP2 dla Windows XP - jeszcze w tym roku

Drugi pakiet uaktualnień do systemu Windows XP - ServicePack 2 - udostępniony zostanie jeszcze w tym roku (prawdopodobnie w grudniu), czyli kilka miesięcy wcześniej niż zapowiadano. SP2 zawierać ma nie tylko wszystkie udostępnione do tej pory poprawki, ale także kilka modyfikacji, mających zwiększyć bezpieczeństwo systemu.

Wcześniejsze udostępnienie ServicePacka zapowiedział na seminarium Citrix iForum in Florida Richard Kaplan z Microsoftu (odpowiedzialny m.in.za funkcjonowanie serwisu Microsoft.com oraz Windows Update). Właściwie, to trudno w tym przypadku mówić o "wcześniejszym" udostępnieniu - pierwotnie zakładano, że to właśnie w grudniu 2003 r. pojawi się drugi pakiet uaktualnień do Windows XP. Później poinformowano o przesunięciu terminu premiery o kilka miesięcy, teraz zaś wrócono do pierwotnej daty.

Z podanych przez Kaplana informacji wynika, że ServicePack2 dla Windows XP wniesie sporo nowości do systemu - uaktualnienie zawierać będzie mechanizm, zabezpieczający przed występowaniem błędu przepełnienie bufora. SP2 będzie również automatycznie aktywował wbudowany do systemu firewalle, firewalle także zmieniał niektóre ustawienia systemowe, tak, by system był bardziej bezpieczny.

Zobacz również:

  • Windows 11 mniej popularny od Windowsa XP
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200