SNIA definiuje ILM

Stowarzyszenie SNIA (Storage Networking Industry Association) podało swoją definicję terminu ILM (Information Lifecycle Management; zarządzanie cyklem życia informacji), dzięki której producenci będą mogli projektować narzędzia ILM, które są ze sobą zgodne.

Według SNIA, "ILM to zasady, procesy, zadania i narzędzia używane do dopasowywania informacji biznesowych do odpowiedniej i najmniej kosztownej infrastruktury IT, od momentu ich pozyskania do końcowego wykorzystania".

Wszyscy liczący się producenci oprogramowania poparli już taką definicję (z wyjątkiem firmy Microsoft, która prawdopodobnie przyłączy się też do grona zwolenników tej definicji).

Na październikowych targach Storage Networking World kilka firm zaprezentowało swoje rozwiązania ILM. Firma EMC pokazała produkt noszący nazwę Storage Router, który wspiera funkcje ILM.

IBM wprowadził funkcje ILM do oprogramowania zarządzającego stacjami pamięci masowej linii TotalStorage. I tak Total Storage SAN Volume Controller Version 1.2.1 wspiera ILM i może obecnie współpracować z macierzami TotalStorage DS8000 i DS6000 (IBM) oraz z macierzami firm EMC (Symmetrix DMX), HP (Enterprise Virtual Arrays) jak i z wieloma macierzami Hitachi.

Systemy ILM obniżają koszty związane z zarządzaniem informacjami. Analitycy podają, że zarządzanie 1 MB informacji kosztuje obecnie rocznie ok. 0,5 USD. Po wprowadzeniu do systemu informatycznego odpowiedniej aplikacji ILM, koszty te można obniżyć nawet o połowę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200