SMS z banku

Norweska firma EDB Fellesdata AS (Telenor Satellite Polska) zakończyła pracę nad projektem „Obsługa SMS” dla jednego z największych polskich banków.

Norweska firma EDB Fellesdata AS (dawnej EDB Novit AS), działająca na polskim rynku pod nazwą Telenor Satellite Polska, zakończyła pracę nad projektem „Obsługa SMS” – realizowanym we współpracy z Softbank SA - dla jednego z największych polskich banków.

Wkrótce klienci banku, którzy wykupią stosowną usługę, będą powiadamiani przez krótkie wiadomości tekstowe SMS o każdej zmianie salda na rachunku. System będzie działał on line, co oznacza, że informacja o zmianie konta zostanie wysłana do klienta w chwili księgowania transakcji przez system bankowy. Usługa zostanie uruchomiona w I kwartale 2001 r., początkowo jedynie w wybranych oddziałach banku. Docelowo system będzie dostępny dla klientów wszystkich placówek. Usługa adresowana jest do wszystkich klientów banku, niezależnie od operatora sieci komórkowej, z którego usług korzystają.

Firma EDB Fellesdata AS ma także na swoim koncie realizację usługi WBK24 SMS (dostęp do konta przez telefon komórkowy, za pomocą krótkich wiadomości tekstowych) dla Wielkopolskiego Banku Kredytowego. Produkt norweskiej firmy jest adresowany nie tylko do sektora bankowego, ale do wszystkich firm zainteresowanych prowadzeniem kontaktów z klientami lub pracownikami przez krótkie wiadomości tekstowe SMS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200