SMIC: wafle idą jak woda

Semiconductor Manufacturing International Corp., w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, zamierza kolejny raz zwiększyć wydajność swoich fabryk. Plany koncernu zakładają, że we wrześniu z taśm produkcyjnych firmy będzie schodzić do stu tysięcy 200-milimetrowych wafli krzemowych. Do końca roku ich liczba sięgnie 125 tys., zaś w przyszłym roku SMIC zamierza osiągnąć poziom 185 tys.

Zapowiedzi chińskiego producenta kontrastują z ubiegłotygodniową prognozą Intela, który zapowiedział, że jego przychody będą niższe - od 8,3-8,6 mld USD, wobec zapowiadanych 8,6-9,2 mld USD. Niższa sprzedaż to wynik słabsze popyty na układy Intela, którego wyniki finansowe są zwykle barometrem dla całej branży. SMIC w II kw. 2004 osiągnął sprzedaż na poziomie 221 mln USD. - Komunikat Intela nie wpływa na naszą prognozę. W bieżącym kwartale nasza sprzedaż wzrośnie o 23-27 proc. - informują przedstawiciele SMIC.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Apple rozwiąże problemy iPhone'a 14 w przyszłym tygodniu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200