SMC prezentuje nowe produkty Ethernet 10 Gb/s

SMC zaprezentował pod koniec listopada dwa nowe produkty obsługujące połączenia Ethernet 10 Gb/s. Jest to przełącznik o nazwie SMC8724-10BT TigerSwitch 10G i karta sieciowa.

Przełącznik (oparty na układach scalonych produkowanych przez Fulcrum Microsystems) ma wysokość 1U i zawiera 24 porty: 20 portów obsługujących połączenia miedziane 10 Gb/s (standard 10GBase-T) i cztery porty obsługujące połączenia światłowodowe 10 Gb/s. Przełącznik pojawi się na rynku w styczniu 2008 r. Cena rozwiązania - 30 tys. USD.

SMC prezentuje nowe produkty Ethernet 10 Gb/s

Karta sieciowa (do instalowania w serwerach) jest dostępna w dwóch wersjach: z portami obsługującymi połączenia miedziane albo z portami obsługującymi połączenia światłowodowe. Karta obsługująca połączenia miedziane została oznaczona symbolem SMC10GPCIe-10BT i kosztuje 1299 USD. Natomiast karta obsługująca połączenia światłowodowe nosi nazwę SMC10GPCIe-XFP i została wyceniona na 799 USD. Karty są wyposażone w złącze PCI-Express x8.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200