SIA: styczeń wart 15,5 mld USD

Z najnowszego raportu Semiconductor Industry Association (SIA) wynika, że w styczniu sprzedaż półprzewodników na świecie wzrosła w ujęciu rocznym o 26,6 proc. do 15,5 mld USD. W stosunku do grudnia 2003 r. rynek skurczył się o 3 proc. SIA podtrzymuje jednakże 19,4 proc. prognozę wzrostu na 2004 r.

SIA: styczeń wart 15,5 mld USD

Światowy rynek półprzewodników według SIA

Styczniowa zniżka na rynku półprzewodników pojawia się już od ponad dziesięciu lat. Wyjątkiem był rok 2000 - mówi szef SIA George Scalise. Po intensywnym IV kw. sprzedaż wraca do "normalnego" poziomu. Poprawiająca się sytuacja ekonomiczna oraz rozpoczęty cykl wymiany komputerów i telefonów komórkowych czy innych urządzeń elektroniki użytkowej będą motorem napędowym rynku w tym roku. Największy wzrost sprzedaży w ujęciu rocznym odnotował region Azji i Pacyfiku - 34 proc. Rynek japoński wzrósł o 32 proc, europejski o 19,5 proc. Sprzedaż na zachodniej półkuli wzrosła o 14,8 proc.

Zobacz również:

  • W tym roku światowa sprzedaż chipów pobije ubiegłoroczny historyczny rekord
  • Apple M1 vs Apple M2 - jak wygląda różnica w wydajności?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200