SCO przesyła dowody

Zarząd IBM otrzymał dokumenty zawierające dowody na poparcie zarzutów SCO Group dotyczących naruszenia własności intelektualnej firmy. Lista "nielegalnych" fragmentów kodu została przesłana po blisko 10 miesiącach od złożenia pozwu przeciw Big Blue.

Rzecznik SCO Group Steve Stowell zastrzegł, że przesłane materiały nie są zestawem fragmentów kodu Unixa, który znalazły się w Linuksie. Dotyczą natomiast interpretacji warunków umów związanych z pochodnymi kodu systemu Unix.

SCO twierdzi, że licencyjna umowa IBM na system Unix z roku 1985 zabrania koncernowi wykorzystywania jakichkolwiek fragmentów kodu systemu AIX poza tą platformą. Zdaniem SCO zostały one jednak w nieuprawniony sposób wykorzystane w Linuksie. Jak dotąd IBM nie ujawnił treści otrzymanych dokumentów i nie wiadomo czy wyjaśnienia SCO okażą się wystarczające dla amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. To właśnie grudniowa decyzją sądu obligowała SCO Group na poparcie swoich zarzutów bardziej wymiernymi dowodami.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200