SCO kontra Novell

Darl McBride, szef SCO Group, utrzymuje, że Novell przejmując niemieckiego dostawcę systemu Linux naruszy obowiązującą między firmami umowę o zakazie konkurencji. McBride powołuje się porozumienie z 1995 roku jakie Novell zawarł z SCO (wtedy Caldera Systems) przy okazji umowy sprzedaży praw do Unix System V.

Umowa ma gwarantować SCO, że Novell nie będzie bezpośrednio konkurował z firmą na rynku rozwiazań Unix dla platform intelowskich. Jako, że według SCO Linux jest właściwie "nielegalnym Uniksem", to planowana transacja Novell i SuSE narusza postanowienia zawartego przed laty porozumienia.

Szef SCO Group oświadczył, że na podjęcie dalszych kroków prawnych jego firma poczeka do sfinalizowania transakcji zakupu SuSE Linux przez Novella. O tym jak poważnie SCO traktuje sprawę ma świadczyć informacja, że w bieżącym kwartale na samą obsługę prawną firma przeznaczy ok. 9 mln USD.

Zobacz również:

Formalnie SCO Group nie zwróciło się jeszcze w tej sprawie do Novella. Zarząd firmy Novell w oficjalnym oświadczeniu informuje, że Darl McBride niewłaściwie interpretuje zawartą umowę, gdyż nie zawiera ona klauzuli o zakazie konkurencji. Przejęcie SuSE Linux nie naruszy zatem warunków porozumienia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200