SCO gada z Windowsami

Santa Cruz Operation Inc. (SCO) przedstawiła trzy nowe produkty, które pozwolą ich użytkownikom na lepszą integrację ze środowiskiem Windows.

Santa Cruz Operation Inc. (SCO) przedstawiła trzy nowe produkty, które pozwolą ich użytkownikom na lepszą integrację ze środowiskiem Windows.

Nowy Advanced File and Print Server pracujący w środowisku unixowych serwerów firmy SCO - OpenServer, emuluje Windows NT dzięki czemu możliwe jest dzielenie danych między aplikacjami windowsowymi a serwerem unixowym. "Produkt ten to dodatkowy bajer przeznaczony dla ludzi, którzy zainwestowali już dużo pieniędzy w Unixa firmy SCO" - mówi James Gaskin, doradca w Gaskin Computer Services w Masquite, Teksas - "Twierdzę tak, gdyż uważam że o wiele sensowniejszym wyjściem jest po prostu zakup serwera Windows NT".

Równocześnie SCO wprowadził na rynek dwa programy klienckie, TermVision i SuperVision, które pracują na komputerach z zainstalowanymi Windows 3.1, Windows 95 i Windows NT. TermVision jest programem emulującym graficzne terminale, które zastępują znakowy interfejs aplikacji unixowych.

Program obsługuje mechanizm OLE 2.0, dzięki czemu użytkownicy mogą wymieniać dane z aplikacjami pracującymi w środowisku Windows. Współpracuje on również z SQL Retriever firmy SCO, umożliwiając tym samym dostęp do informacji z każdej z baz danych zgodnych ze standardem ODBC (Open DataBase Connectivity). Użytkownicy, którzy testowali wersję beta, twierdzą jednak, że wymaga on kilku usprawnień.

"Kiedy uruchomiłem go na swoim komputerze 486, 66 MHz z 16 MB RAM i zainstalowanymi Windows 95, program działał bardzo wolno" - twierdzi Jim Moscati, kierownik ds. technicznych w Innovax.

Moscati był bardziej usatysfakcjonowany z SuperView, który pozwolił mu na zdalną konfigurację PCýtów. Narzędzie to umożliwia użytkownikom instalację aplikacji SCO Vision poprzez sieć korzystającą z protokołu TCP/IP.

Funkcja zarządzania aktywami dodana zostanie do SuperView w połowie przyszłego roku, twierdzą przedstawiciele SCO.

Advances File and Print Server jest w sprzedaży od grudnia za 995 USD. TermVision i SuperVision kosztują niecałe 400 USD i również zostały wprowadzone na rynek w grudniu.


TOP 200