SBC Communications przejmie Sterling Commerce za 3,9 mld USD

SBC Communications, amerykański operator telekomunikacyjny z Teksasu, zamierza przejąć Sterling Commerce, producenta rozwiązań handlu elektronicznego dla przedsiębiorstw. Wartość transakcji jest szaco...

SBC Communications, amerykański operator telekomunikacyjny z Teksasu, zamierza przejąć Sterling Commerce, producenta rozwiązań handlu elektronicznego dla przedsiębiorstw. Wartość transakcji jest szacowana na 3,9 mld USD.

Dzięki przejęciu SBC chce wzmocnić swoją ofertę przeznaczoną dla przedsiębiorstw, jednak jej głównym celem jest wkroczenie na rynek rozmów zamiejscowych na amerykańskim rynku.

Sterling specjalizuje się w tworzeniu i zarządzaniu rozwiązań określanych mianem "e-Marketplace communities", dzięki którym duża liczba sprzedawców i kupców może przeprowadzać transakcje w czasie rzeczywistym, wymieniać towary, usługi i informacje relatywnie szybko i tanio. Ponadto oprogramowanie i usługi firmy pozwalają na integrację procesów biznesowych dzięki zapewnieniu wymiany danych pomiędzy firmami lub oddziałami danego koncernu z całego świata.

SBC planuje utrzymać Sterling jako samodzielny dział należący do Global Market Group. Przychody Sterling wyniosły w ub.r. finansowym 561 mln USD. Z jego rozwiązań korzysta ok. 45 tys. klientów na całym świecie, w tym Johnson & Johnson, Sony i koncern motoryzacyjny BMW. W Stanach Zjednoczonych firma obsługuje 487 przedsiębiorstw znajdujących się na liście Fortune 500.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200