SAS ogłosił zamiar wejścia na giełdę

SAS Institute ogłosił, że przygotowuje się do IPO, czyli pierwszej oferty publicznej. Przewiduje, że nastąpi to nie wcześniej niż w 2024 roku. Firma uznała, że jest gotowa na ten krok, ale postanowiła wcześniej udoskonalić np. swój system sprawozdawczości finansowej czy dokonać optymalizacji pewnych procesów operacyjnych.

SAS

Firma zapowiada, że będzie dalej inwestować w technologię AI oraz zaawansowane oprogramowanie analityczne. Jak mówi Jim Goodnight, współzałożyciel i szef SAS, „Znajdujemy się na ścieżce zrównoważonego rozwoju, którego fundament stanowi marka godna zaufania i stworzona przez nas platforma analityczna. Zbudowaliśmy silne podstawy operacyjne i finansowe, które przygotowują nas na lepsze jutro. Nadszedł właściwy czas, aby otworzyć nowy rozdział w historii SAS”.

Z oprogramowania firmy korzysta obecnie 2 tys. firm na całym świecie, w szczególności instytucje z sektora finansowego, publicznego i ochrony zdrowia. Jako jedyny dostawca w branży, SAS 8 razy z rzędu został uznany za lidera w kolejnych edycjach raportu firmy Gartner „Magic Quadrant for Data Science and Machine Learning Platforms". Wskazuje on lidera w dziedzinie zaawansowanej analityki danych i maszynowym uczeniu.

Zobacz również:

  • 10 rzeczy, które spędzają sen z powiek liderom IT
  • Ile masek przybierają oszuści internetowi?
  • Starlink może opuścić SpaceX i zdecydować się na IPO

W 2020 r. SAS osiągnął przychody w wysokości 3 mld dolarów i 45. rok z rzędu wykazał zysk, a w pierwszej połowie 2021 r. firma osiągnął 8,4-proc. wzrost przychodów. W nadchodzących latach SAS będzie kontynuował wzmacnianie solidnych podstaw finansowych, przygotowując się do potencjalnego wejścia na rynek publiczny.

Firma wspiera czystą energię i cele zrównoważonego rozwoju nakreślone przez ONZ, a jednocześnie wykorzystuje oprogramowanie do stawienia czoła problemom ekonomicznym, społecznym i ekologicznym.

SAS jest też utożsamiany na świecie jako pionier w zakresie tworzenia przyjaznej kultury organizacyjnej. Zawdzięcza to budowaniu wspólnoty korporacyjnej i zaangażowaniu na rzecz pracowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200