SAP zwiększy zatrudnienie

W ubiegłym roku obrót firmy zamknął się kwotą 5,6 mld USD natomiast do 2004r. ma się on zwiększyć do 11,6 mld USD. Kierownictwo firmy zapowiada, że w celu obsługi nowych projektów i wdrożeń, znacząco zwiększy zatrudnienie.

Analitycy przewidują, że SAP AG będzie musiał podwoić zatrudnienie chcąc sprostać prognozom sprzedaży produktów. Przychody spółki za rok 2000 wyniosły 5,6 mld USD. W ciągu czterech lat firma spodziewa się dwukrotnego zwiększenia wartości sprzedaży do poziomu 11,6 mld USD.

W celu obsługi nowych projektów i wdrożeń SAP planuje zwiększyć zatrudnienie nawet do 45 tys. osób, co podwoiłoby liczbę obecnie zatrudnionych w firmie. Plany te ogłosił jeden z członków zarządu SAP AG podczas ostatniego spotkania akcjonariuszy spółki. Kierownictwo firmy utrzymuje, że zamiar zwiększenia ilości pracowników jest naturalną drogą do utrzymania wzrostu sprzedaży produktów na przewidywanym poziomie i świadczy jednocześnie o dobrej kondycji firmy.

Zobacz również:

  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie
  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną

Najwięksi konkurenci SAP, firmy takie jak Siebel, Oracle czy i2 poinformowały ostatnio o planach redukcji zatrudnienia w celu utrzymania lub przywrócenia rentowności firm. Oracle w marcu tego roku zapowiedział, że zwolni 2% swojej siły roboczej, a Siebel ok. 10 proc. Analitycy spodziewają się kolejnych cięć personalnych.

SAP oczekuje, że sprzedaż produktów firmy do końca bieżącego roku wzrośnie o 23%, a zysk operacyjny o 16%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200