SAP zapewnia - będziemy rozwijać i wspierać nasze produkty przez wiele kolejnych lat

Firma SAP poinformowała, że będzie dalej rozwijać oraz wspierać oprogramowanie SAP S/4HANA do końca 2040 roku. Natomiast do końca roku 2027 utrzyma wsparcie dla wszystkich najważniejszych aplikacji z rodziny SAP Business Suite 7, z opcją umożliwiająca przedłużenie okresu wsparcia dla tej grupy produktów do końca 2030 roku.

SAP zadeklarował dodatkowe dwa lata wsparcia dla głównych aplikacji rodziny SAP Business Suite 7. Podczas tej fazy offboardingu, SAP będzie w dalszym ciągu zapewniał kluczowe funkcje wsparcia, których potrzebują klienci. Dotychczas obowiązujące umowy nie zostaną zmienione oraz nie zostaną naliczone dodatkowe opłaty.

Po zakończeniu tej fazy firma SAP zaoferuje klientom wybór sposobu, w jaki chcieliby kontynuować świadczenie usług serwisowych dla głównych aplikacji pakietu SAP Business Suite 7 od 2028 roku.

Zobacz również:

I tak klienci potrzebujący wsparcia dla swoich aplikacji w dłuższych fazach konwersji na SAP S/4HANA mogą skorzystać ze sprawdzonej, rozszerzonej oferty serwisowej za opłatą w wysokości dwóch punktów procentowych dodanych od obowiązujących ofert wsparcia dla aplikacji SAP Business Suite 7. Oferta ta będzie dostępna przez trzy dodatkowe lata, począwszy od początku 2028 roku, a skończywszy na końcu 2030 roku.

Natomiast klienci, którzy nie zdecydują się na rozszerzony poziom wsparcia technicznego do końca 2027 roku, ale zdecydują się na kontynuację korzystania z aplikacji SAP Business Suite 7, przejdą na dedykowany model obsługi serwisowej. Obejmuje to rozwiązywanie wcześniej zidentyfikowanych problemów za niezmienioną opłatą.

Komentując tę informację Christian Klein (Co-CEO firmy SAP) mówi, „Nasi klienci wiążą przyszłość swojego biznesu z wykorzystaniem rozwiązań SAP S/4HANA i oczekują od nas, że będziemy długookresowo wspierać tę platformę. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że firmy z wielu różnych sektorów opierają swoją transformację cyfrową na naszych rozwiązaniach. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, zapewnimy jeszcze większą elastyczność naszej platformy, mając na uwadze indywidualne potrzeby każdego biznesu jaki wspieramy”.


TOP 200