SAP wkracza w obszar hostingu ERP

Spółka udostępnia usługę hostingu aplikacji biznesowych, wchodząc na trudny rynek hostingu ERP w szerszym zakresie. Usługa ma być początkowo dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Chinach.

Oferowanie aplikacji biznesowych w trybie 'na żądanie', oznaczane także skrótem SaaS (Software-as-a-Sevice) nie jest niczym nowym. Jednak większość takich usług - także tych świadczonych przez pioniera w tej dziedzinie, spółkę Salesforce.com - ogranicza się do zarządzania klientami i zarządzania zasobami ludzkimi, które są jedynie częścią ERP.

Funkcje te są łatwiejsze do oferowania, ponieważ zarządzanie sprzedażą i listy płac to rozwiązania w dużej mierze 'standardowe', niezależne od dziedzin zastosowań. ERP jako całość jest bardziej złożone i obejmuje też takie zagadnienia, jak zarządzanie łańcuchem dostaw, zaopatrzenie i rozliczanie, dla których wymagania i różne regulacje często znacznie różnią się dla różnych zastosowań.

Zobacz również:

  • Oracle Fusion Cloud ERP w kwadracie Gartnera
  • Jak z sukcesem cyfryzować firmę? Nowy podcast
  • IaaS, PaaS, SaaS - nowoczesne usługi chmurowe na miarę cyfrowej transformacji

Nowy produkt SAP, znany pod nazwą kodową A1S, ma kosztować (w Stanach Zjednoczonych) 149 USD za 25 użytkowników miesięcznie. Opłata obejmuje zarówno możliwość korzystania z usługi jak i wsparcie techniczne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200