SAP wkracza w obszar hostingu ERP

Spółka udostępnia usługę hostingu aplikacji biznesowych, wchodząc na trudny rynek hostingu ERP w szerszym zakresie. Usługa ma być początkowo dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Chinach.

Oferowanie aplikacji biznesowych w trybie 'na żądanie', oznaczane także skrótem SaaS (Software-as-a-Sevice) nie jest niczym nowym. Jednak większość takich usług - także tych świadczonych przez pioniera w tej dziedzinie, spółkę Salesforce.com - ogranicza się do zarządzania klientami i zarządzania zasobami ludzkimi, które są jedynie częścią ERP.

Funkcje te są łatwiejsze do oferowania, ponieważ zarządzanie sprzedażą i listy płac to rozwiązania w dużej mierze 'standardowe', niezależne od dziedzin zastosowań. ERP jako całość jest bardziej złożone i obejmuje też takie zagadnienia, jak zarządzanie łańcuchem dostaw, zaopatrzenie i rozliczanie, dla których wymagania i różne regulacje często znacznie różnią się dla różnych zastosowań.

Zobacz również:

  • Działaj inteligentnie dzięki narzędziom BI
  • Nowe technologie, chmura i kompetencje ludzi pomagają osiągnąć sukces
  • Biznes pokochał chmurowe ERP

Nowy produkt SAP, znany pod nazwą kodową A1S, ma kosztować (w Stanach Zjednoczonych) 149 USD za 25 użytkowników miesięcznie. Opłata obejmuje zarówno możliwość korzystania z usługi jak i wsparcie techniczne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200