SAP udostępnia moduły webowe

Firma SAP zamierza udostępniać projektantom programowania moduły oprogramowania za pośrednictwem weba.

Firma SAP zamierza udostępniać projektantom programowania moduły oprogramowania za pośrednictwem weba.

Nowa oferta, pod nazwa MySAO Technology, wydaje się najbardziej radykalnym krokiem firmy na przestrzeni ostatnich dwóch lat, od kiedy to przeszła ONA na system udostępniania klientom wybranych kawałków oprogramowania zamiast sprzedaży całych zestawów.

Powodem tego posunięcia jest prawdopodobnie fakt, że wiele innych dużych firm, takich jak IBM, Microsoft czy Sun Microsystems, także zaczyna udostępniać samodzielne moduły oparte na webie - znane pod nazwą usług webowych - jako nowy sposób sprzedaży oprogramowania.

Usługi webowe są nowym typem aplikacji programowych, które projektanci mogą lokalizować przez Internet i używać w swoich własnych programach. Takie aplikacje wykonują wiele operacji: od bardzo prostych zadań do skomplikowanych i złożonych procesów biznesowych.

Inicjatywa ta ma umożliwić potencjalnym klientom SAP użytkującym oprogramowanie konkurencyjne, zakup i integrowanie specyficznych aplikacji SAP - lub ich fragmentów - z istniejącym oprogramowaniem biznesowym bez konieczności inwestowania w całkiem nowe środowisko IT.

Jako część inicjatywy 'Web Services", SAP ma zapewniać kody do swoich modułów w języku Java.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200