SAP spodziewa się wzrostu sprzedaży

SAPAG przewiduje, że pomimo pewnego załamania na światowym rynku oprogramowania, firma osiągnie dobre wyniki finansowe w bieżącym roku finansowym. Przedstawiciele firmy spodziewają się, że w 2001 r. o...

SAPAG przewiduje, że pomimo pewnego załamania na światowym rynku oprogramowania, firma osiągnie dobre wyniki finansowe w bieżącym roku finansowym. Przedstawiciele firmy spodziewają się, że w 2001 r. obroty firmy wyniosą ok. 7,5 mld euro, 17 proc. więcej niż w 2000 r. Według wstępnych analiz, zysk brutto firmy wzrośnie o 62% do ok. 1,7 mld euro.

"Spowolnienie rozwoju gospodarczego w USA, dotkliwie odczuwanego przez wiele przedsiębiorstw z branży, nie ma większego wpływu na kondycję finansową SAP. Niższą sprzedaż na rynku amerykańskim ma rekompensować stabilna pozycja w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce" - twierdzą przedstawiciele niemieckiego producenta.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Jednak echo załamania koniunktury w USA odbiło się na SAP w inny sposób. Wskutek informacji o słabszych wynikach finansowych przedstawionych przez jego konkurenta - firmę Oracle - ceny akcji SAP na frankfurckiej giełdzie spadły ze 167,4 do 147,8 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDGLicen[email protected]

TOP 200