SAP powyżej oczekiwań

Przychody niemieckiego producenta za 2001 r. wyniosą ponad 7 mld euro i będą ok. 16-proc. wyższe niż w roku 2000.

Wyniki finansowe niemieckiego producenta oprogramowania będą znacznie lepsze od prognoz analityków. SAP AG spodziewa się, że przychody ze sprzedaży za ubiegły rok będą wyższe o 16% od tych z 2000 r. i wyniosą ok. 7,4 mld euro. Na dobry wynik wpływ będzie miał m.in. duży wzrost sprzedaży licencji na oprogramowanie w IV kw. - SAP uzyska z tego tytułu około 1 mld euro. Według prognoz wartość ta miała sięgać jedynie 800 mln euro. SAP jak na razie nie poinformował w którym segmencie rynku firma zanotowała największy wzrost sprzedaży. Oficjalne wyniki SAP AG znane będą 23 stycznia br.

Siebel, PeopleSoft i inni amerykańscy konkurenci SAP-a, również podnieśli swoje oczekiwania co do wyników finansowych za ubiegły rok. Zdaniem niektórych specjalistów są to oznaki wychodzenia rynku z kryzysu, na którym powrót koniunktury nastąpi wcześniej niż w drugiej połowie 2002 r.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200