SAP podejmuje współpracę z OChK

SAP nawiązał współpracę z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), co powoli użytkownikom systemów oferowanych przez SAP korzystać z chmurowych platform oferowanych przez OChK. Z kolei klienci Chmury Krajowej otrzymają możliwość dołączenia do swojego portfolio narzędzi i rozwiązań oferowanych przez SAP.

OChK

Operator Chmury Krajowej to spółka powołana przed dwoma laty przez PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju. Jest to obecnie najbardziej wyspecjalizowany dostawca rozwiązań chmury obliczeniowej na polskim rynku. Usługi oferowane przez OChK działają w modelu multicloud, oferując zarówno własną platformę, jak i usługi chmurowe globalnych dostawców..

SAP, która działa na polskim rynku od 25 lat, ma w swoim portfelu produktowym ma ponad 100 rozwiązań opartych na chmurze dla wszystkich linii biznesowych, z których korzysta obecnie ponad 220 mln abonentów. Narzędzia te stanowią podstawę digitalizacji firm i dostosowania modelu ich funkcjonowania do wymagań rynku.

Zobacz również:

„Współpraca z SAP, światowym liderem oprogramowania służącego do obsługi procesów biznesowych, doskonale wpisuje się w naszą strategię. Łączymy siły, by jeszcze skuteczniej wspierać polskie firmy w procesach transformacji, dostarczając razem nowoczesne narzędzia do optymalizacji procesów i efektywnego zarządzania potencjałem firm w zwinnym środowisku chmurowym”, powiedział Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej.

Z kolei Thomas Duschek (prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska) tak skomentował fakt nawiązania współpracy, „Zaledwie 4% polskich firm nie planuje wykorzystania chmury, co stanowi prawdziwą i fundamentalną zmianę na rynku. Podczas ostatniego SAP Digital Forum nasi klienci udowodnili, że rozwiązania chmury obliczeniowej są kluczowe dla ich przedsiębiorstw, pomagają tworzyć lepsze doświadczenia klientów i wykorzystywać takie technologie jak Big Data czy Sztuczna Inteligencja".

I dodaje, "Zawarta umowa umożliwi wsparcie, gwarantując transfer zasobów do bezpiecznej infrastruktury chmurowej oferowanej przez OChK. SAP jest dobrze zorientowana w potrzebach i możliwościach polskich firm. Wierzę, że dzięki umowie podpisanej z najbardziej wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmurowych na polskim rynku, jeszcze więcej lokalnych przedsiębiorstw skorzysta z systemów i aplikacji SAP”.

Wcześniej – bo w lutym tego roku - OChK podisał podobną umową o współpracy z Oracle Consulting (pisaliśmy o tym tutaj).

Z kolei w maju partnerstwo z Operatorem Chmury Krajowej ogłosił Microsoft (czytaj tutaj). Jest to jedna z największych inwestycji w sektor IT w Polsce, której wartość ma sięgnąć 1 mld USD.

Natomiast wcześniej (bo we wrześniu 2019 roku) OChK podpisał umowę o strategicznym partnerstwie z firmą Google. W wyniku tej umowy w Polsce ma powstać region Google Cloud hub infrastruktury technicznej i oprogramowania dla klientów z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200