SAP o nowej ekonomii

Tegoroczny Kongres SAP odbył się pod hasłem „Nowa, nowa ekonomia“, a głównym tematem dwudniowych obrad były możliwości i perspektywy e-biznesu.

Tegoroczny Kongres SAP odbył się pod hasłem „Nowa, nowa ekonomia“, a głównym tematem dwudniowych obrad były możliwości i perspektywy e-biznesu.

W jubileuszowym, piątym Kongresie SAP, który odbył się 19 i 20 marca w Warszawie, wzięło udział kilkuset menedżerów reprezentujących różne branże polskiej gospodarki. Intencją organizatorów imprezy było przybliżenie kadrze zarządzającej zmian zachodzących w globalnej gospodarce, analiza związanych z nimi problemów i barier rozwoju firm oraz określenie trendów na najbliższe lata ze szczególnym odniesieniem do polskiego rynku.

Otwierając Kongres, Grzegorz Kozłowski, prezes zarządu SAP Polska, podkreślił, że rok 2000 był dla firmy bardzo udany. „Zawarliśmy 31 kontraktów, w tym 22 z nowymi klientami i ponad dwukrotnie zwiększyliśmy wpływy ze sprzedaży licencji naszego oprogramowania.” Wg szacunków SAP Polska, udział firmy w polskim rynku rozwiązań ERP osiągnął w ubr. poziom 34 %. Strategia na najbliższe miesiące zakłada zwiększenie aktywności w kluczowych sektorach gospodarki, umocnienie pozycji w sektorze telekomunikacji, tworzenie i rozwijanie rynków elektronicznych. Prezes SAP Polska zapewnia, że w tym roku ok. 40 % przychodów firmy będzie pochodzić z rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Oferta SAP adresowana do klientów z tego sektora - przede wszystkim firm handlowych i produkcyjno-handlowych - obejmuje nie tylko sprzedaż licencji, ale także specjalizowane, zróżnicowane branżowo systemy prekonfigurowane oraz różne formy outsourcingu, w tym dzierżawę oprogramowania.

Interesujący wykład na temat konkurencyjności polskiej gospodarki w kontekście planów przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wygłosił prof. Dariusz Rosati, członek Rady Polityki Pieniężnej. W dyskusji panelowej z udziałem Tomasza Czechowicza z MCI Management, Dariusza Fabiszewskiego z Fujitsu Siemens Computers i Dariusza Wiatra z McKinsey & Company uczestnicy obrad starali się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego świat wciąż inwestuje w e-biznes.

Atrakcją pierwszego dnia obrad był wykład specjalnego gościa Kongresu - Petera Cochrane’a, znanego na świecie „proroka technologii”, który zaprezentował słuchaczom swoją wizję wpływu nowej technologii na gospodarkę i na społeczeństwo.

Współorganizatorami kongresu były m.in. firmy Cap Gemini Ernst & Young, Microsoft, Hewlett-Packard, Unisys, Formus Polska, Ster Projekt, KPMG, Plaut, IMG.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200