SAP nawiązał współpracę z Nortelem, Visą i firmą Nokia

SAP we współpracy z Nortelem zaoferuje specjalizowany system CRM, wraz z Visą rozszerzy funkcjonalność swoich aplikacji internetowych o dokonywanie transakcji online, a przy pomocy fińskiego producenta poszerzy ofertę mySAP.com o rozwiązania WAP.

SAP zawarł porozumienie z Nortel Networks, dotyczące współpracy w zakresie produktów skierowanych na rynek systemów zarządzania kontaktami z klientami (CRM). Wartość umowy nie została ujawniona.

W ramach porozumienia firmy będą rozwijać specjalizowane, niszowe rozwiązania CRM, które mają pojawić się na rynku jeszcze w tym miesiącu. Aplikacje działu Clarify eBusiness Applications Nortela zostaną odpowiednio przystosowane i będą oferowane w ramach mySAP.com klientom potrzebującym zintegrowanego i skalowalnego środowiska do obsługi klientów - poinformowali przedstawiciele firm.

System, opracowany we współpracy z Nortelem, początkowo będzie skierowany na rynek usług finansowych (bankowość i ubezpieczenia) oraz zaawansowanych technologii i komunikacji. Zapewni on łatwy dostęp do informacji firmowych pochodzących z różnych źródeł (Internet, call center, faksy, komputery naręczne), dotyczących procesów biznesowych, zdarzeń na danym rynku, kontaktów z dostawcami, partnerami i klientami. Dotychczas konieczne było korzystanie z rozwiązań różnych producentów, co nie zawsze oznaczało wygodę i prostotę w korzystaniu z takich rozwiązań - podkreślili przedstawiciele SAP i Nortela.

W przyszłości współpraca obu firm ma zostać poszerzona o produkty do świadczenia usług za pośrednictwem Internetu, umożliwiające tworzenie wirtualnych środowisk, w których współpracujący producenci, dostawcy, odbiorcy oraz partnerzy będą mogli mieć jednolity wizerunek dla wspólnych korporacyjnych klientów

<B>mySAP.com, Visa i WAP</B>

Ponadto SAP nawiązał porozumienie z Visą i firmą Nokia, w ramach którego zamierza rozbudować ofertę mySAP.com o funkcje dokonywania płatności dla transakcji typu business-to-business i zapewnić dostęp do swojego rozwiązania dla klientów biznesowych korzystających z urządzeń WAP.

Visa International będzie dostawcą systemu obsługi płatności elektronicznych, który zostanie zintegrowany z mySAP.com. Umożliwi on firmom bieżące zarządzanie procesem zaopatrzenia, dzięki połączeniu dostawców, odbiorców oraz banków współpracujących z Visą. Rozwiązanie to ma być dostępne wraz z nową wersją internetowej aplikacji SAP-a do zarządzania zaopatrzeniem w III kw. br.

Współpraca z firmą Nokia będzie natomiast dotyczyć integracji produkowanego przez nią oprogramowania WAP Server z aplikacjami portalu dla użytkowników urządzeń bezprzewodowych, wchodzącego w skład MySAP.com. Początkowo oferta będzie skierowana do wspólnych klientów korporacyjnych obu firm, którzy otrzymają możliwość korzystania z różnorodnych aplikacji i serwisów, za pomocą komputerów naręcznych i telefonów komórkowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200