SAP kupuje dostawcę rozwiązań BPM

SAP AG zakupiła niewielką firmę indyjską w celu uzyskania technologii BPM (Business Process Management) dla swojej platformy aplikacyjnej NetWeaver.

Przejęta firma - Yasu Technologies - zajmowała się oprogramowaniem zarządzania regułami biznesowymi, które zapewniają, że automatyzacja procesów biznesowych jest zgodna z regułami i regulacjami obowiązującymi w przedsiębiorstwie.

Kilku dostawców, w tym SAP, dostarcza narzędzie programowe umożliwiające automatyzację procesów biznesowych, takich jak wydawanie zamówień czy inwentaryzacja ciągła, która ma zapewnić ich lepszą efektywność. Do tej pory jednak SAP nie oferował narzędzi do zarządzania tymi procesami i właśnie przejecie Yasu ma umożliwić włączenie możliwości BPM do platformy aplikacyjnej NetWeaver.

Zobacz również:

  • Low-code – nowy sposób na sukces w zarządzaniu procesami
  • Fenomen software robotów – dziś i jutro

SAP zamierza rozpocząć testy pilotowe pierwszego produktu BPM o nazwie kodowej Galaxy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Technologia uzyskana wraz z nabyciem Yasu ma być zintegrowana z Galaxy w połowie przyszłego roku.

BPM jest jednym z kilku obszarów, na który wkracza SAP z zamiarem konkurowania z głównym rywalem Oracle. SAP będzie oferował także oprogramowanie do budowy aplikacji kompozytowych o nazwie NetWeaver Composition Enviroment i projektuje aplikacje hostingu dla mniejszych firm, o nazwie SAP Business ByDesign.

Oprogramowanie Galaxy ma być zintegrowane z NetWeaver Composition Enviroment w roku przyszłym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200