SAP i Yahoo! stworzą portal biznesowy

Niemiecka firma ogłosiła, że zamierza stworzyć spółkę SAP Portals zajmującą się budową portali biznesowych oferujących dostęp do informacji, aplikacji i personalizowanych usług dla użytkowników korporacyjnych.

SAP ogłosił, że utworzy spółkę SAP Portals, która zajmie się budową portalu zapewniającego dostęp do informacji, aplikacji i personalizowanych usług. Partnerem firmy w tym przedsięwzięciu będzie internetowy gigant Yahoo! Serwis będzie również udostępniał aplikacje i usługi oferowane przez partnerów Yahoo! SAP zapowiada, że dostęp do zasobów biznesowego portalu będzie możliwy także za pomocą różnego rodzaju urządzeń przenośnych.

W ramach platformy SAP będzie oferować dostęp do aplikacji i usług dla e-biznesu, natomiast Yahoo! udostępni serwisy informacyjne i inne personalizowane usługi.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

SAP Portals będzie miał swoją siedzibę w Palo Alto w Kalifornii. Pracę nad platformą portalową będą prowadzone przy współpracy oddziału eSAP zajmującego się usługami dla e-biznesu oraz produkującej oprogramowanie firmy TopTier, którą SAP przejął za 400 mln USD. Po ogłoszeniu przez SAP nowej inicjatywy, cena akcji niemieckiej firmy wzrosła o 2,5%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200