SAP i Microsoft pogłębiają współpracę

SAP i Microsoft rozszerzają współpracę i zamierzają oferować użytkownikom chmury Azure korzystającym z pakietu Office 365 nowe usługi, które będą integrować ze sobą ściśle rozwiązania oby firm.

Użytkownicy będą mogli uruchamiać w chmurze firmy Microsoft aplikacje SAP HANA, a SAP zintegruje swoje usługi – takie Fieldglass, Concur i SuccessFactors – z pakietem Microsoft Office 365.

Microsoft realizuje tym samym przyjętą jakiś czas temu strategię, która zakłada iż jego chmura Azure będzie, dzięki takim porozumieniom jak Microsoft/SAP, bardzo atrakcyjną alternatywą dla wielu firm, szczególnie małych i średnich. Korporacja chce w ten sposób zbudować nowy ekosystem IT, który będzie dla biznesu bardzo przyjazny i atrakcyjny.

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android
  • Dostawca z certyfikatem SAP
  • Nowoczesna sala konferencyjna - jakie wyposażenie warto wybrać?

Microsoft nie ukrywa, że chce aby chmura Azure zaczęła skuteczniej rywalizować z usługami oferowanymi biznesowi przez jego głównego konkurenta. Chodzi tu oczywiście o Amazon Web Services. Microsoft i SAP twierdzą, że opracowane przez nie rozwiązania będą atrakcyjniejsze od rozwiązań AWS, ponieważ będą oferować użytkownikom dużo więcej pamięci. Microsoft informuje np. że użytkownik będzie mieć do dyspozycji w ramach usługi HANA pamięć o pojemności 3 TB. W przypadku podobnej usługi AWS jest to tylko 2 TB.

Podobnych zalet rozwiązań oferowanych przez środowisko obliczeniowe Azure/HANA ma być podobno więcej. Ale o tym przekonamy się, gdy firmy przedstawią gotowe już do użycia nowe usługi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200